Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Samsung Galaxy A55 (SM-A556BLVAEUB)” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 3: Rivi 3:
!Ohjelmisto
!Ohjelmisto
!Android-versio
!Android-versio
|{{TODO}}
|14
|-
|-
!
!
!Samsung Experience -versio
!One UI -versio
|{{TODO}}
|6.1
|-
!
!Google Play -järjestelmäpäivitys
|1. helmikuuta 2024
|-
|-
!
!
!Perustaajuuden versio
!Perustaajuuden versio
|{{TODO}}
|A556BXXS6AYA3
|-
|-
!
!
!Ytimen versio
!Ytimen versio
|{{TODO}}
|6.1.93-android13-11 #1 Tue Jan 14 08:47:46 UTC 2025
|-
|-
!
!
!Koontiversio
!Koontiversio
|{{TODO}}
|UP1A.231005.007.A556BXXS6AYA3
|-
|-
!
!
!SE for Androidin tila
!SE for Androidin tila
|{{TODO}}
|Enforcing
SEPF_SM-A556B_14_0001
Tue Jan 14 18:09:32 2025
|-
|-
!
!
!Knox-versio
!Knox-versio
|{{TODO}}
|Knox 3.10
Knox API level 37
HDM 2.0 - 87
|-
!
!Palveluntarjoajan ohjelmistoversio
|SAOMC_SM-A556B_OMX_EUX_14_0107
EUX/-/EUX/EUX
|-
|-
!
!
!Tietoturvaohjelmistoversio
!Tietoturvaohjelmistoversio
|{{TODO}}
|ASKS v8.4 Release 20240926
ADP v3.1 Release 20230510
SMR Jan-2025 Release 1
|-
|-
!
!
!Androidin tietoturvakorjauksen taso
!Androidin tietoturvakorjauksen taso
|{{TODO}}
|1. tammikuuta 2025
|-
|-
!Fyysiset ominaisuudet
!Fyysiset ominaisuudet

Versio 3. helmikuuta 2025 kello 19.15

Ohjelmisto Android-versio 14
One UI -versio 6.1
Google Play -järjestelmäpäivitys 1. helmikuuta 2024
Perustaajuuden versio A556BXXS6AYA3
Ytimen versio 6.1.93-android13-11 #1 Tue Jan 14 08:47:46 UTC 2025
Koontiversio UP1A.231005.007.A556BXXS6AYA3
SE for Androidin tila Enforcing

SEPF_SM-A556B_14_0001 Tue Jan 14 18:09:32 2025

Knox-versio Knox 3.10

Knox API level 37 HDM 2.0 - 87

Palveluntarjoajan ohjelmistoversio SAOMC_SM-A556B_OMX_EUX_14_0107

EUX/-/EUX/EUX

Tietoturvaohjelmistoversio ASKS v8.4 Release 20240926

ADP v3.1 Release 20230510 SMR Jan-2025 Release 1

Androidin tietoturvakorjauksen taso 1. tammikuuta 2025
Fyysiset ominaisuudet Koko (L × S × K, mm) 77,4 × 161,1 × 8,2 mm
Paino 213 g
IP-luokitus IP67
Väri violetti ("Awesome Lilac")
Verkkopalvelu SIM-lukumäärä 2
SIM-koko Nano SIM (4FF)
Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD
2G GSM GSM 850, GSM 900, DCS1800, PCS 1900
3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B17 (700), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32(1500), B66(AWS-3)
4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
5G FDD Sub6 N1 (2100), N3 (1800), N5 (850), N7 (2600), N8 (900), N20 (800), N28 (700), N66 (AWS-3)
5G TDD Sub6 N38 (2600), N40 (2300), N41 (2500), N77 (3700), N78 (3500)
Langaton verkko Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax 2.4GHz+5GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM
Wi-Fi Direct kyllä
Liitettävyys USB-liitäntä USB Type-C 2.0
kuulokeliitäntä ei
Bluetooth-versio 5.3
NFC kyllä
Paikannustekniikka GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS
Näyttö Tekniikka Super AMOLED
Koko 6,6 "
Tarkkuus 2340 × 1080 (FHD)
Virkistystaajuus 120 Hz
Värisyvyys 16 miljoonaa
Suoritin Malli Exynos 1480
Ytimiä 8
Kellotaajuus 2,75 GHz + 2 GHz
Muisti RAM 8 Gt
Sisäinen massamuisti 128 Gt
Ulkoisen muistin tuki Mikro-SD, enint. 1 Tt
Ulkoinen muistilaajennus (ei käytössä)
Takakamera Kenno 50,0 MP + 12,0 MP + 5,0 MP
Aukkosuhde f/1.8, f/2.2, f/2.4
Automaattitarkennus kyllä
Kuvanvakain optinen
Zoom 10× (digitaalinen)
Salama kyllä
Videotallennuksen tarkkuus UHD 4K (3840 × 2160) @ 30 fps
Hidastusvideo HD @ 240 fps
Etukamera Kenno 32,0 MP
Aukkosuhde f/1,2
Automaattitarkennus ei
Kuvanvakain ei
Salama ei
Videotallennuksen tarkkuus FHD (1920 × 1080) @ 30 fps
Akku Kapasiteetti 5000 mAh
Irrotettava ei
Muuta Anturit kiihtyvyys, sormenjälki, gyrometri, geomagneettinen, Hall, valo, läheisyys
Gear-tuki Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Buds FE, Galaxy Fit3, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch6, Galaxy Watch5, Galaxy Watch4, Galaxy Watch3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active
SmartThings kyllä
Pakkauksen sisältö

Aiheesta muualla