Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Dell XPS 8930” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
 
(18 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä)
Rivi 2: Rivi 2:
|-
|-
!Muotoilu
!Muotoilu
|ATX
|mATX
|-
|-
!Mitat (K × L × S, mm)
!Mitat (K × L × S, mm)
Rivi 9: Rivi 9:
!Paino
!Paino
|10 kg
|10 kg
|-
!Suoritin
|6-ytiminen 4,6 GHz [[Pannuhuone:Intel Core i7-8700|Intel Core i7-8700]]
|-
|-
!Emolevy
!Emolevy
|[[Pannuhuone:Dell IPSKL-VM|Dell IPSKL-VM]]
|[[Pannuhuone:Dell IPSKL-VM|Dell IPSKL-VM]]
|-
|-
!Muistikammat
!Suoritintuki
|2 × 8 Gt, 2666 MHz {{TODO}}
|8. sukupolven Intel Core i3/i5/i7/i7k
|-
!Massamuisti
|
* 256 Gt [[Pannuhuone:Samsung PM981 MZVLB256HAHQ|Samsung PM981]] NVME SSD
* 2 TB [[Pannuhuone:Seagate Barracuda ST2000DM001-1ER164|Seagate ST2000DM001]] HDD
* {{TODO}} DL CD/DVD +/- R/RW
* {{TODO}} SDXC/SDHC/SD-muistikortinlukija
|-
!Erillisnäytönohjain
|[[Pannuhuone:Nvidia GeForce GTX 1060|Nvidia GeForce GTX 1060]] 1506 MHz, 6 Gt
|-
|-
!Virtalähde
!Virtalähde
|460 W {{TODO}}
|460 W {{TODO}} WC1T4/PK61K?
|-
!Etupaneelin USB-liitännät
|
* 1 × USB 3.1 gen. 1 type C
* 3 × USB 3.1 gen. 1 type A
|-
!Takapaneelin USB-liitännät
|
* 2 × USB 2.0 type A
* 3 × USB 3.1 gen. 1 type A
* 1 × USB 3.1 gen. 2 type C
* 1 × USB 3.1 gen. 2 type A
|-
!Näyttöliitännät (erillisnäytönohjain)
|
* 3 × DisplayPort
* 1 × HDMI 2.0
* 1 × DVI
|-
!Näyttöliitännät (integroitu näytönohjain)
|
* 1 × DisplayPort
* 1 × HDMI 1.4
|-
|-
!Langattomat yhteydet
!Langattomat yhteydet
Rivi 61: Rivi 25:
|64-bittinen Windows 10 Home
|64-bittinen Windows 10 Home
|}
|}
== Ollut kokoonpanoissa ==
* [[Pannuhuone:saegusa|saegusa]]
* [[Pannuhuone:V-desktop|V-desktop]]


== Aiheesta muualla ==
== Aiheesta muualla ==
* [https://www.dell.com/fi/p/xps-8930-desktop/pd Dell: VR-valmis XPS 8930 -pöytäkone 8. sukupolven Intel-suorittimella]
* [https://www.dell.com/fi/p/xps-8930-desktop/pd Dell: VR-valmis XPS 8930 -pöytäkone 8. sukupolven Intel-suorittimella]


[[Luokka:Tietokoneet]]
[[Luokka:Pöytätietokoneet]]
[[Luokka:Dell-merkkiset laitteet|XPS 8930]]
[[Luokka:Dellin tietokoneet|XPS 8930]]

Nykyinen versio 12. lokakuuta 2025 kello 07.33

Muotoilu mATX
Mitat (K × L × S, mm) 386,5 × 180 × 356
Paino 10 kg
Emolevy Dell IPSKL-VM
Suoritintuki 8. sukupolven Intel Core i3/i5/i7/i7k
Virtalähde 460 W TÄYDENNETTÄVÄ WC1T4/PK61K?
Langattomat yhteydet Dell 1810 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi + Bluetooth 4.1
Käyttöjärjestelmä 64-bittinen Windows 10 Home

Ollut kokoonpanoissa

Aiheesta muualla