Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Samsung Galaxy A55 (SM-A556BLVAEUB)” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
 
(9 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä)
Rivi 3: Rivi 3:
!Ohjelmisto
!Ohjelmisto
!Android-versio
!Android-versio
|{{TODO}}
|16
|-
|-
!
!
!Samsung Experience -versio
!One UI -versio
|{{TODO}}
|8.0
|-
!
!Google Play -järjestelmäpäivitys
|1. heinäkuuta 2025
|-
|-
!
!
!Perustaajuuden versio
!Perustaajuuden versio
|{{TODO}}
|A556BXXSBCYK2
|-
|-
!
!
!Ytimen versio
!Ytimen versio
|{{TODO}}
|6.1.138-android14-11 #1 Mon Nov 10 03:19:19 UTC 2025
|-
|-
!
!
!Koontiversio
!Koontiversio
|{{TODO}}
|BP2A.250605.031.A3.A556BXXSBCYK2
|-
|-
!
!
!SE for Androidin tila
!SE for Androidin tila
|{{TODO}}
|Enforcing<br>
SEPF_SM-A556B_14_0001<br>
Mon Nov 10 12:38:14 2025
|-
|-
!
!
!Knox-versio
!Knox-versio
|{{TODO}}
|Knox 3.12<br>
Knox API level 39<br>
HDM 2.0 - 087<br>
Knox POS SDK 1.0
|-
!
!Palveluntarjoajan ohjelmistoversio
|SAOMC_SM-A556B_OMX_EUX_16_0024<br>
EUX/-/EUX/EUX
|-
|-
!
!
!Tietoturvaohjelmistoversio
!Tietoturvaohjelmistoversio
|{{TODO}}
|ASKS v9.4 Release 20250922<br>
ADP v3.1 Release 20230510<br>
SMR Nov-2025 Release 1<br>
eSE COS 01000034.0004
|-
|-
!
!
!Androidin tietoturvakorjauksen taso
!Androidin tietoturvakorjauksen taso
|{{TODO}}
|1. marraskuuta 2025
|-
|-
!Fyysiset ominaisuudet
!Fyysiset ominaisuudet
Rivi 139: Rivi 156:
!Suoritin
!Suoritin
!Malli
!Malli
|Cortex-A53
|Exynos 1480
|-
|-
!
!
Rivi 230: Rivi 247:
|-
|-
!Muuta
!Muuta
!Anturit
|kiihtyvyys, sormenjälki, gyrometri, geomagneettinen, Hall, valo, läheisyys
|-
!
!Gear-tuki
!Gear-tuki
|Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Buds FE, Galaxy Fit3, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch6, Galaxy Watch5, Galaxy Watch4, Galaxy Watch3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active
|Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Buds FE, Galaxy Fit3, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch6, Galaxy Watch5, Galaxy Watch4, Galaxy Watch3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active
Rivi 241: Rivi 262:
|
|
* puhelin
* puhelin
* {{TODO}}
* SIM-työkalu
* pikaopas
|}
|}



Nykyinen versio 28. marraskuuta 2025 kello 18.12

Ohjelmisto Android-versio 16
One UI -versio 8.0
Google Play -järjestelmäpäivitys 1. heinäkuuta 2025
Perustaajuuden versio A556BXXSBCYK2
Ytimen versio 6.1.138-android14-11 #1 Mon Nov 10 03:19:19 UTC 2025
Koontiversio BP2A.250605.031.A3.A556BXXSBCYK2
SE for Androidin tila Enforcing

SEPF_SM-A556B_14_0001
Mon Nov 10 12:38:14 2025

Knox-versio Knox 3.12

Knox API level 39
HDM 2.0 - 087
Knox POS SDK 1.0

Palveluntarjoajan ohjelmistoversio SAOMC_SM-A556B_OMX_EUX_16_0024

EUX/-/EUX/EUX

Tietoturvaohjelmistoversio ASKS v9.4 Release 20250922

ADP v3.1 Release 20230510
SMR Nov-2025 Release 1
eSE COS 01000034.0004

Androidin tietoturvakorjauksen taso 1. marraskuuta 2025
Fyysiset ominaisuudet Koko (L × S × K, mm) 77,4 × 161,1 × 8,2 mm
Paino 213 g
IP-luokitus IP67
Väri violetti ("Awesome Lilac")
Verkkopalvelu SIM-lukumäärä 2
SIM-koko Nano SIM (4FF)
Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD
2G GSM GSM 850, GSM 900, DCS1800, PCS 1900
3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B17 (700), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32(1500), B66(AWS-3)
4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
5G FDD Sub6 N1 (2100), N3 (1800), N5 (850), N7 (2600), N8 (900), N20 (800), N28 (700), N66 (AWS-3)
5G TDD Sub6 N38 (2600), N40 (2300), N41 (2500), N77 (3700), N78 (3500)
Langaton verkko Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax 2.4GHz+5GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM
Wi-Fi Direct kyllä
Liitettävyys USB-liitäntä USB Type-C 2.0
kuulokeliitäntä ei
Bluetooth-versio 5.3
NFC kyllä
Paikannustekniikka GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS
Näyttö Tekniikka Super AMOLED
Koko 6,6 "
Tarkkuus 2340 × 1080 (FHD)
Virkistystaajuus 120 Hz
Värisyvyys 16 miljoonaa
Suoritin Malli Exynos 1480
Ytimiä 8
Kellotaajuus 2,75 GHz + 2 GHz
Muisti RAM 8 Gt
Sisäinen massamuisti 128 Gt
Ulkoisen muistin tuki Mikro-SD, enint. 1 Tt
Ulkoinen muistilaajennus (ei käytössä)
Takakamera Kenno 50,0 MP + 12,0 MP + 5,0 MP
Aukkosuhde f/1.8, f/2.2, f/2.4
Automaattitarkennus kyllä
Kuvanvakain optinen
Zoom 10× (digitaalinen)
Salama kyllä
Videotallennuksen tarkkuus UHD 4K (3840 × 2160) @ 30 fps
Hidastusvideo HD @ 240 fps
Etukamera Kenno 32,0 MP
Aukkosuhde f/1,2
Automaattitarkennus ei
Kuvanvakain ei
Salama ei
Videotallennuksen tarkkuus FHD (1920 × 1080) @ 30 fps
Akku Kapasiteetti 5000 mAh
Irrotettava ei
Muuta Anturit kiihtyvyys, sormenjälki, gyrometri, geomagneettinen, Hall, valo, läheisyys
Gear-tuki Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Buds FE, Galaxy Fit3, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch6, Galaxy Watch5, Galaxy Watch4, Galaxy Watch3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active
SmartThings kyllä
Pakkauksen sisältö
  • puhelin
  • SIM-työkalu
  • pikaopas

Aiheesta muualla