Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Samsung Galaxy A55 (SM-A556BLVAEUB)” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 51: Rivi 51:
!
!
!Väri
!Väri
|persikka ("Peach Cloud")
|violetti ("Awesome Lilac")
|-
|-
!Verkkopalvelu
!Verkkopalvelu
!SIM-lukumäärä
!SIM-lukumäärä
|1
|2
|-
|-
!
!
Rivi 63: Rivi 63:
!
!
!Infra
!Infra
|2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
|2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD
|-
|-
!
!
!2G GSM
!2G GSM
|GSM 850, GSM 900, DCS 1800, PCS 1900
|GSM 850, GSM 900, DCS1800, PCS 1900
|-
|-
!
!
Rivi 75: Rivi 75:
!
!
!4G FDD LTE
!4G FDD LTE
|B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B17 (700), B20 (800), B28 (700)
|B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B17 (700), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32(1500), B66(AWS-3)
|-
|-
!
!
!4G TDD LTE
!4G TDD LTE
|B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
|B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
|-
!
!5G FDD Sub6
|N1 (2100), N3 (1800), N5 (850), N7 (2600), N8 (900), N20 (800), N28 (700), N66 (AWS-3)
|-
!
!5G TDD Sub6
|N38 (2600), N40 (2300), N41 (2500), N77 (3700), N78 (3500)
|-
|-
!Langaton verkko
!Langaton verkko

Versio 31. tammikuuta 2025 kello 18.17

Ohjelmisto Android-versio TÄYDENNETTÄVÄ
Samsung Experience -versio TÄYDENNETTÄVÄ
Perustaajuuden versio TÄYDENNETTÄVÄ
Ytimen versio TÄYDENNETTÄVÄ
Koontiversio TÄYDENNETTÄVÄ
SE for Androidin tila TÄYDENNETTÄVÄ
Knox-versio TÄYDENNETTÄVÄ
Tietoturvaohjelmistoversio TÄYDENNETTÄVÄ
Androidin tietoturvakorjauksen taso TÄYDENNETTÄVÄ
Fyysiset ominaisuudet Koko (L × S × K, mm) 77,4 × 161,1 × 8,2 mm
Paino 213 g
IP-luokitus IP67
Väri violetti ("Awesome Lilac")
Verkkopalvelu SIM-lukumäärä 2
SIM-koko Nano SIM (4FF)
Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD
2G GSM GSM 850, GSM 900, DCS1800, PCS 1900
3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B17 (700), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32(1500), B66(AWS-3)
4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
5G FDD Sub6 N1 (2100), N3 (1800), N5 (850), N7 (2600), N8 (900), N20 (800), N28 (700), N66 (AWS-3)
5G TDD Sub6 N38 (2600), N40 (2300), N41 (2500), N77 (3700), N78 (3500)
Langaton verkko Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 + 5 GHz)
Wi-Fi Direct kyllä
Liitettävyys USB-liitäntä USB Type-C 2.0
kuulokeliitäntä 3,5 mm stereo
Bluetooth-versio 4.2
Bluetooth-profiilit A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP
NFC kyllä
ANT+ kyllä
Paikannustekniikka GPS, Glonass, Beidou
Näyttö Tekniikka Super AMOLED
Koko 6,6 "
Tarkkuus 2340 × 1080 (FHD)
Virkistystaajuus 120 Hz
Värisyvyys 16 miljoonaa
Suoritin Malli Cortex-A53
Ytimiä 8
Kellotaajuus 2,75 GHz + 2 GHz
Muisti RAM 8 Gt
Sisäinen massamuisti 128 Gt
Ulkoisen muistin tuki Mikro-SD, enint. 256 Gt
Ulkoinen muistilaajennus Transcend 9161BA 16GB 09DM1
Kamera Takakameran kenno CMOS 16,0 MP
Takakameran aukkosuhde f/1,9
Takakameran automaattitarkennus kyllä
Etukameran kenno CMOS 16,0 MP
Etukameran aukkosuhde f/1,9
Etukameran salama kyllä
Videotallennuksen tarkkuus FHD (1920 × 1080) @ 30 fps
Akku Kapasiteetti 3000 mAh
Irrotettava ei
Puheaika (3G) 16 h
Muuta Gear-tuki Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX
S Voice -toiminto kyllä
Pakkauksen sisältö
  • puhelin
  • pikalaturi (EP-TA20EWE)
  • Type A - Type-C -kaapeli
  • SIM-luukun avaaja
  • kuulokkeet (EHS64AVFWE)
  • microUSB - Type-C -adapteri

Aiheesta muualla