Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Samsung Galaxy A55 (SM-A556BLVAEUB)” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ak: Uusi sivu: {| |- !Ohjelmisto !Android-versio |Android 8.0.0 |- ! !Samsung Experience -versio |9.0 |- ! !Perustaajuuden versio |A520FXXU7CRJG |- ! !Ytimen versio |3.18.14-13712092-QB20714305 dpi@21HHAF07 #1 Wed Nov 21 16:27:48 KST 2018 |- ! !Koontiversio |R16NW.A520FXXU7CRK6 |- ! !SE for Androidin tila | Enforcing<br> SEPF_SM-A520F_8.0_0010<br> Wed Nov 21 16:39:28 KST 2018 |- ! !Knox-versio | * Knox 3.1 * Knox API level 25 * TIMA 3.3.0 |- ! !Tietoturvaohjelmistoversio |ASKS v1.4 Release...
 
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 3: Rivi 3:
!Ohjelmisto
!Ohjelmisto
!Android-versio
!Android-versio
|Android 8.0.0
|{{TODO}}
|-
|-
!
!
Rivi 50: Rivi 50:
!
!
!Paino
!Paino
|157 g
|213 g
|-
|-
!
!
!IP-luokitus
!IP-luokitus
|IP68 (pölyn- ja vedenpitävä 1,5 metrin syvyydessä 30 minuuttia)
|IP67
|-
|-
!
!
Rivi 130: Rivi 130:
!
!
!Koko
!Koko
|5,2 "
|6,6 "
|-
|-
!
!
!Tarkkuus
!Tarkkuus
|1920 × 1080 (FHD)
|2340 × 1080 (FHD)
|-
!
!Virkistystaajuus
|120 Hz
|-
|-
!
!
Rivi 150: Rivi 154:
!
!
!Kellotaajuus
!Kellotaajuus
|1,9 GHz
|2,75 GHz + 2 GHz
|-
|-
!Muisti
!Muisti
!RAM
!RAM
|3 Gt
|8 Gt
|-
|-
!
!
!Sisäinen massamuisti
!Sisäinen massamuisti
|32 Gt
|128 Gt
|-
|-
!
!

Versio 31. tammikuuta 2025 kello 18.13

Ohjelmisto Android-versio TÄYDENNETTÄVÄ
Samsung Experience -versio 9.0
Perustaajuuden versio A520FXXU7CRJG
Ytimen versio 3.18.14-13712092-QB20714305 dpi@21HHAF07 #1 Wed Nov 21 16:27:48 KST 2018
Koontiversio R16NW.A520FXXU7CRK6
SE for Androidin tila

Enforcing
SEPF_SM-A520F_8.0_0010
Wed Nov 21 16:39:28 KST 2018

Knox-versio
  • Knox 3.1
  • Knox API level 25
  • TIMA 3.3.0
Tietoturvaohjelmistoversio ASKS v1.4 Release 180123

SMR Nov-2018 Release 1

Androidin tietoturvakorjauksen taso 1. marraskuuta 2018
Fyysiset ominaisuudet Koko (L × S × K, mm) 71,4 × 146,1 × 7,9 mm
Paino 213 g
IP-luokitus IP67
Väri persikka ("Peach Cloud")
Verkkopalvelu SIM-lukumäärä 1
SIM-koko Nano SIM (4FF)
Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
2G GSM GSM 850, GSM 900, DCS 1800, PCS 1900
3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B17 (700), B20 (800), B28 (700)
4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
Langaton verkko Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 + 5 GHz)
Wi-Fi Direct kyllä
Liitettävyys USB-liitäntä USB Type-C 2.0
kuulokeliitäntä 3,5 mm stereo
Bluetooth-versio 4.2
Bluetooth-profiilit A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP
NFC kyllä
ANT+ kyllä
Paikannustekniikka GPS, Glonass, Beidou
Näyttö Tekniikka Super AMOLED
Koko 6,6 "
Tarkkuus 2340 × 1080 (FHD)
Virkistystaajuus 120 Hz
Värisyvyys 16 miljoonaa
Suoritin Malli Cortex-A53
Ytimiä 8
Kellotaajuus 2,75 GHz + 2 GHz
Muisti RAM 8 Gt
Sisäinen massamuisti 128 Gt
Ulkoisen muistin tuki Mikro-SD, enint. 256 Gt
Ulkoinen muistilaajennus Transcend 9161BA 16GB 09DM1
Kamera Takakameran kenno CMOS 16,0 MP
Takakameran aukkosuhde f/1,9
Takakameran automaattitarkennus kyllä
Etukameran kenno CMOS 16,0 MP
Etukameran aukkosuhde f/1,9
Etukameran salama kyllä
Videotallennuksen tarkkuus FHD (1920 × 1080) @ 30 fps
Akku Kapasiteetti 3000 mAh
Irrotettava ei
Puheaika (3G) 16 h
Muuta Gear-tuki Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX
S Voice -toiminto kyllä
Pakkauksen sisältö
  • puhelin
  • pikalaturi (EP-TA20EWE)
  • Type A - Type-C -kaapeli
  • SIM-luukun avaaja
  • kuulokkeet (EHS64AVFWE)
  • microUSB - Type-C -adapteri

Aiheesta muualla