Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Intel Core i7-7567U” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 46: Rivi 46:
|-
|-
!Teknologiat
!Teknologiat
| DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600  
|DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600  
|-
|-
!Kanavien määrä
!Kanavien määrä
Rivi 53: Rivi 53:
!Enimmäiskaistanleveys
!Enimmäiskaistanleveys
|34,1 Gt/s
|34,1 Gt/s
|-
!Virheenkorjaavuus
|ei
|}
|}
|-
|-
|
|
{| class="alternating"
{| class="alternating"
|+Intel HD Graphics 520
|+Intel Iris Plus Graphics 650
|-
|-
!Perustaajuus
!Perustaajuus
Rivi 63: Rivi 66:
|-
|-
!Enimmäistaajuus
!Enimmäistaajuus
|1,0 GHz
|1,5 GHz
|-
|-
!Näyttöjä enintään
!Näyttöjä enintään
Rivi 80: Rivi 83:
!Enimmäistarkkuus
!Enimmäistarkkuus
|
|
* 4096 × 2304 @ 24 Hz (HDMI 1.4)
* 4096 × 2304 @ 30 Hz (HDMI)
* 4096 × 2304 @ 60 Hz (DP)
* 4096 × 2304 @ 60 Hz (DP)
* 4096 × 2304 @ 60 Hz (eDP, integroitu näyttö)
* 4096 × 2304 @ 60 Hz (eDP, integroitu näyttö)

Versio 4. syyskuuta 2025 kello 14.12

Yleistä
Suoritinkanta FCBGA1356
Ytimiä 2
Säikeitä 4
Kellotaajuus (perus / enintään, GHz) 3,5 / 4,0
Välimuistia 4 Mt
Väylä 4 GT/s
Käskykanta 64-bittinen
Tuetut käskykannan laajennukset AVX2, SSE 4.1/4.2
Litografia 14 nm
TDP 28 W (vähennettävissä 23 W:iin)
Koko (L × P × S, mm) 42 × 24 × 1,3
Muistituki
Enimmäismäärä 32 GB
Teknologiat DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600
Kanavien määrä 2
Enimmäiskaistanleveys 34,1 Gt/s
Virheenkorjaavuus ei
Intel Iris Plus Graphics 650
Perustaajuus 300 MHz
Enimmäistaajuus 1,5 GHz
Näyttöjä enintään 3
Tuetut näyttöteknologiat
  • Intel Quick Sync Video
  • Intel InTru 3D Technology
  • Intel Clear Video HD Technology
Tuetut näyttöliitännät eDP/DP/HDMI/DVI
Enimmäistarkkuus
  • 4096 × 2304 @ 30 Hz (HDMI)
  • 4096 × 2304 @ 60 Hz (DP)
  • 4096 × 2304 @ 60 Hz (eDP, integroitu näyttö)
Laajennusten tuki
PCI Express 3.0
PCI Express -kokoonpanot 1 × 4, 2 × 2, 1 × 2 + 2 × 1 & 4 × 1
Erityisominaisuudet
  • Intel Hyper-Threading
  • Intel Virtualization Technology (VT-x) with Extended Page Tables (EPT)
  • Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
  • Intel 64
  • Idle States
  • Enhanced Intel SpeedStep
  • Thermal Monitoring
  • Intel Fast Memory Access
  • Intel Flex Memory Access
  • Intel Identity Protection
  • Intel Smart Response
  • Intel My WiFi
  • Intel Data Protection
  • AES New Instructions
  • Secure Key
  • Intel Software Guard Extensions (SGX)
  • Intel Memory Protection Extensions (MPX)
  • Execute Disable Bit
  • OS Guard

Mukana kokoonpanoissa

Aiheesta muuall a