Siirry sisältöön

Ero sivun ”Pannuhuone:Samsung MZ-V9S2T0BW” versioiden välillä

Mummilan wikistä
Ak: Uusi sivu: {| class="alternating" |- !Yleistä !Firmware-versio |2B7QCXE7 |- ! !Kapasiteetti |250 Gt |- ! !Liitin |M.2 |- ! !Liitäntä |PCIe 3.0 x4, NVMe 1.2 |- ! !Mitat (L × K × S, mm) |80,15 × 22,15 × 2,38 |- ! !Paino |7,7 g |- ! !NAND-tyyppi |Samsung v-NAND |- ! !Ohjain |Samsung Polaris |- ! !Välimuisti |Samsung 512 Mt Low Power DDR3 |- ! !Tuetut tekniikat | * TRIM * S.M.A.R.T. * Auto Garbage Collection Algorithm * salaus: 256-bittinen AES ja TCG Opal |- !Suorituskyky !Sequenti...
 
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 3: Rivi 3:
!Yleistä
!Yleistä
!Firmware-versio
!Firmware-versio
|2B7QCXE7
|{{TODO}}
|-
|-
!
!
!Kapasiteetti
!Kapasiteetti
|250 Gt
|2 Tt
|-
|-
!
!
Rivi 15: Rivi 15:
!
!
!Liitäntä
!Liitäntä
|PCIe 3.0 x4, NVMe 1.2
|PCIe 4.0 x4 / 5.0 x2, NVMe 2.0
|-
|-
!
!
Rivi 23: Rivi 23:
!
!
!Paino
!Paino
|7,7 g
|9,0 g
|-
|-
!
!
!NAND-tyyppi
!NAND-tyyppi
|Samsung v-NAND
|Samsung v-NAND TLC
|-
|-
!
!
!Ohjain
!Ohjain
|Samsung Polaris
|Samsung
|-
|-
!
!
!Välimuisti
!Välimuisti
|Samsung 512 Mt Low Power DDR3
|Host Memory Buffer
|-
|-
!
!
Rivi 44: Rivi 44:
* Auto Garbage Collection Algorithm
* Auto Garbage Collection Algorithm
* salaus: 256-bittinen AES ja TCG Opal
* salaus: 256-bittinen AES ja TCG Opal
* lepotila
|-
|-
!Suorituskyky
!Suorituskyky
!Sequential Read
!Sequential Read
|3 200 Mt/s
|7 250 Mt/s
|-
|-
!
!
!Sequential Write
!Sequential Write
|1 500 Mt/s
|6 300 Mt/s
|-
|-
!
!
!Random Read (4KB, QD32)
!Random Read (4KB, QD32)
|330 000 IOPS (Thread 4)
|1 000 000 IOPS (Thread 4)
|-
|-
!
!
!Random Write (4KB, QD32)
!Random Write (4KB, QD32)
|300 000 IOPS (Thread 4)
|1 350 000 IOPS (Thread 4)
|-
!
!Random Read (4KB, QD1)
|14 000 IOPS (Thread 1)
|-
!
!Random Write (4KB, QD1)
|50,000 IOPS
|-
|-
!Ympäristö
!Ympäristö
!Teho käytössä (tyyp.)
!Teho käytössä (tyyp.)
|5,3 W
|4,6 W
|-
|-
!
!
!Teho tyhjäkäynnillä
!Teho tyhjäkäynnillä
|40 mW
|60 mW
|-
|-
!
!
Rivi 87: Rivi 80:
!
!
!Iskunkestävyys
!Iskunkestävyys
|1 500 G / 0,5 ms, 3-ulott.
|1 500 G / 0,5 ms
|-
|-
!
!
!Valmistajan takuu
!Valmistajan takuu
|3 v / 100 TBW
|5 v / 1200 TBW
|}
|}



Versio 10. syyskuuta 2025 kello 14.14

Yleistä Firmware-versio TÄYDENNETTÄVÄ
Kapasiteetti 2 Tt
Liitin M.2
Liitäntä PCIe 4.0 x4 / 5.0 x2, NVMe 2.0
Mitat (L × K × S, mm) 80,15 × 22,15 × 2,38
Paino 9,0 g
NAND-tyyppi Samsung v-NAND TLC
Ohjain Samsung
Välimuisti Host Memory Buffer
Tuetut tekniikat
  • TRIM
  • S.M.A.R.T.
  • Auto Garbage Collection Algorithm
  • salaus: 256-bittinen AES ja TCG Opal
  • lepotila
Suorituskyky Sequential Read 7 250 Mt/s
Sequential Write 6 300 Mt/s
Random Read (4KB, QD32) 1 000 000 IOPS (Thread 4)
Random Write (4KB, QD32) 1 350 000 IOPS (Thread 4)
Ympäristö Teho käytössä (tyyp.) 4,6 W
Teho tyhjäkäynnillä 60 mW
Kestävyys (MTBF) 1,5 milj. h
Toimintaympäristön lämpöalue 0 °C - 70 °C (SMART-mittauksessa)
Iskunkestävyys 1 500 G / 0,5 ms
Valmistajan takuu 5 v / 1200 TBW

Mukana kokoonpanoissa

Aiheesta muualla