marginaali


  Poikakomainen vai tyttömäinenkö? »

Yäkyäkyäk

#1580. Sunnuntai, 25. syyskuuta 2005 klo 14.25.02, kirjoittanut Jani. 23 kommenttia.

1st Ave­nue Mac­hi­nen Alias (via Kis­sa­pe­su­la) saa minut voi­maan pahoin, kos­ka tai­dok­kaan käden jäl­jes­tä huo­li­mat­ta sen aihe tuo ikä­väs­ti mie­lee­ni sen okset­ta­van trik­ki­ku­van madon­syö­mäs­tä rinnasta.Annan sen lin­kin, mut­ta usko­kaa minua kun sanon, että jos psyy­ken­ne on yhtä herk­kä kuin minul­la, niin tulet­te kat­ke­ras­ti katu­maan sen kat­so­mis­ta. Oikeas­ti. Tämä ei ole mikään vit­si. No niin. Jos joku vie­lä vält­tä­mät­tä halu­aa sen näh­dä, se on Sno­pe­sin breast rash -haun tulok­sis­ta ensim­mäi­nen. #

Sen sijaan Salaat­ti­sor­men­kin taka­na ole­van David Firt­hin musiik­ki­vi­deo “In Silence” Datach’in saman­ni­mi­ses­tä bii­sis­tä (via skru­bu) oli mah­ta­va. #

 
« Thanatos, kuolemanvietti
•)) 23 kommenttia postaukselle Yäkyäkyäk. ↩
  1. #4048. Sunnuntai, 25. syyskuuta 2005 klo 17.51.13, kirjoittanut -C-.
    -C-

    Tie­tys­ti­hän se kuva piti men­nä kat­so­maan. Yhyyy. Eikä pää­se sano­maan, ettei varoi­tet­tu. Yyyyyh.

  2. #4049. Sunnuntai, 25. syyskuuta 2005 klo 19.28.30, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Jos se teki sinuun yhtä läh­te­mät­tö­män vai­ku­tuk­sen kuin minuun, niin kat­se­let sitä sie­lusi sil­min vie­lä pari seu­raa­vaa­kin päivää.

  3. #4050. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 0.26.08, kirjoittanut norsis.
    norsis

    Oli­pas kiva tis­si :D

  4. #4051. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 9.25.22, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Käs­kin­kö, kat­soa, häh? Käskinkö?

    Haus­ko­ja pai­na­jai­sia vaan sul­le­kin :D

  5. #4052. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 10.58.26, kirjoittanut Kuraattori.
    Kuraattori

    Nyt on kulu­nut jo yli 12h sii­tä kun vil­kai­sin tuo­ta kuvaa… ja edel­leen se sii­nä ollut tis­si on muis­taak­se­ni ainoa jos­ta tulee näin­kin pit­kän ajan pääs­tä altis­tu­mi­ses­ta kyl­miä värei­tä. Hie­nos­ti poi­mit­tua inter­ne­tin sisäl­töä Jani! :)

  6. #4053. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 11.04.21, kirjoittanut norsis.
    norsis

    Hei ihan oikeas­ti; en jär­kyt­ty­nyt sii­tä tis­sis­tä yhtään. Kävin kat­so­mas­sa vie­lä pari ker­taa uudel­leen­kin ja edel­leen­kään se ei aiheu­ta min­kään­lai­sia inhon­vä­rei­tä. Minä tai­dan olla joten­kin outo :O

    Mut­ta mun tis­si ei näy­tä tuol­ta, jos joku epäi­lee, että sik­si se ei okse­ta xD

  7. #4054. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 12.54.30, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Kuraat­to­ri: Kii­tok­sia! Kos­kaan ei tie­dä, mitä Inter­ne­tis­sä vas­taan kävelee.

  8. #4055. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 12.55.38, kirjoittanut Jani.
    Jani

    nor­sis: No oot kyl­lä outo, jos se ei miten­kään vai­ku­ta! Tosi teräs­her­mo! :O

    Tai sit­ten yri­tät vain ove­las­ti har­haut­taa mah­dol­li­sim­man monet muut­kin sitä kat­so­maan ;D

  9. #4056. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 15.49.04, kirjoittanut norsis.
    norsis

    Jos nyt teh­dään kama­lia pal­jas­tuk­sia, niin oon lap­ses­ta asti tykän­nyt kai­kis­ta ällöis­tä ver­ta ja suo­len­pät­kiä -tyy­li­sis­tä jutuis­ta :D Sem­mo­sis­ta ällöis­tä, jot­ka on kui­ten­kin epärealistisia.

    Oikeas­sa elä­mäs­sä tapah­tu­vat ällö­tyk­set on tie­tys­ti kama­lia ja juok­sen kir­kuen pakoon auton alle jää­nyt­tä sammakonraatoakin.

    Mut­ta kuvat ja videot… Mitä sai­raam­pia ja okset­ta­vim­pia, sitä parem­pi. Jos tie­dän, että ne on lavastettuja.

  10. #4057. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 15.50.23, kirjoittanut norsis.
    norsis

    jat­koa.…

    Mut­ta en sil­ti mis­sään nimes­sä sel­lai­sia har­ras­tuk­sek­se­ni kat­se­le!!! Mut­ta jos tuol­lai­seen tuleen link­ki, niin pitää­hän se kat­soa ja tode­ta, että cool.

  11. #4058. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 17.13.02, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Entä jos et oli­si tien­nyt, että esi­mer­kik­si tämä käsil­lä ole­va jut­tu oli feik­ki? Entä riit­tää­kö aivoil­le­si pel­käs­tään se, että joku, jota uskot, sanoo, että se on feik­ki vai pitää­kö sil­mie­si pal­jas­taa se tekaistuus?

    Kuten huo­maat, yri­tän täs­sä hiu­kan ton­kia miel­tä­si sil­lä minus­ta tämä on mie­len­kiin­toi­nen ilmiö.

  12. #4059. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 17.55.42, kirjoittanut norsis.
    norsis

    Niin no en tie­dä, sil­lä aika har­voin näen mitään aito­ja tosi kamalia.

    Hit­to, nyt tuli­kin mie­leen, kun vii­me tal­ve­na (en siis edes lap­se­na) kat­se­lin pik­ku­vel­je­ni (17 v) kans­sa lää­kä­ri­kir­jois­ta jotain tosi­to­si kama­lia kuvia kai­ken­lai­sis­ta mär­ki­vis­tä pai­seis­ta jne jotain vel­je­ni kou­lu­jut­tua var­ten ja tun­sin äärim­mäis­tä mie­li­hy­vää yökö­tel­les­sä­ni nii­tä. Vaik­ka tie­sin, että ne on ihan aito­ja. Ehkä teo­rias­sa­ni on siis jotain aukkoja.

    Mut­ta en sie­dä kat­sel­la väki­val­loin aiheu­tet­tu­ja yök­köyk­siä (enkä kyl­lä vahin­gos­sa tapah­tu­nei­ta vaka­via jut­tu­ja­kaan, kuten esim pahat haa­vat), enkä esi­mer­kik­si kidu­tet­tu­ja eläi­miä (mut­ta teu­ras­ta­mo­ku­vat ei yökö­tä, mut­ten niis­tä kyl­lä mitään kik­se­jä­kään saa).

    Kyl­lä sen yleen­sä taju­aa, että onko kysees­sä hyvä­tah­toi­nen tai feik­ki vai­ko joku oikeas­ti tosi kama­la juttu.

    Hit­to, piti­pä lait­taa tähän vie­lä muu­ta­ma esi­merk­ki, mut­ta en kyl­lä tai­da sit­ten­kään, sil­lä toi­si­naan osaan vetää rajaa sil­le, mitä pal­jas­tan jul­ki­ses­ti ja mitä en :P

    En nyt oikein saa seli­tet­tyä tätä siten, että en kuu­los­tai­si tosi frii­kil­tä, mut­ta oli­si kui­ten­kin jon­kin­lai­nen pointti.

  13. #4060. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 18.55.15, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Minus­ta muu­ten niin kau­an kuin muis­tan on ollut ällöt­tä­vim­piä jus­tiin täm­möi­set “juma­lat­to­mas­ti onte­loi­ta” kai­kis­ta ällöt­tä­vim­piä. Niin kuin muis­tan yök­käil­lee­ni lää­kä­ri­kir­jois­sa ole­vil­le suu­ren­nok­sil­le lui­den mik­ros­koop­pi­ses­ta, onte­lo­mai­ses­ta raken­tees­ta. Hngkkkh!

    “mut­ta teu­ras­ta­mo­ku­vat ei yökö­tä, mut­ten niis­tä kyl­lä mitään kik­se­jä­kään saa”

    Heh, täs­tä tuli­kin mie­lee­ni: sain ensim­mäi­set ihan oikeat viha­kom­men­tit ihan vas­ti­kään jo vii­me jou­lu­kuus­sa pos­taa­mal­le­ni kuval­le pos­sun­päis­tä.

    “Hit­to, piti­pä lait­taa tähän vie­lä muu­ta­ma esi­merk­ki, mut­ta en kyl­lä tai­da sit­ten­kään, sil­lä toi­si­naan osaan vetää rajaa sil­le, mitä pal­jas­tan jul­ki­ses­ti ja mitä en :P”

    No niin, ja nyt kun herä­tit kaik­kien tätä kom­ment­ti­ket­jua luke­vien mie­leen­kiin­non, sinun on ihan pak­ko ker­toa jotain! :D

    Vil­li veik­kauk­se­ni on eläinseksi.

  14. #4061. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 19.01.27, kirjoittanut norsis.
    norsis

    Eläin­sek­si ei kyl­lä osu­nut oikein. Luo­jan kii­tos en ihan niin friik­ki vie­lä ole! :D

  15. #4062. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 19.17.53, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Et siis ole sel­lais­ta kos­kaan vie­lä pääs­syt näke­mään? Sinä­hän olet sit­ten vie­lä ihan immyt! ;D

    *myhäi­lee omas­ta friik­key­des­tään ylpeänä*

  16. #4063. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 21.14.01, kirjoittanut norsis.
    norsis

    En kyl­lä ole var­maan mitään ihan kun­nol­lis­ta eläin­por­noa pääs­syt näke­mään. Voi hit­to; joku on siis frii­kim­pi, kuin minä :O

  17. #4064. Maanantai, 26. syyskuuta 2005 klo 21.28.24, kirjoittanut Jani.
    Jani

    You have no idea… 0:->

  18. #4065. Tiistai, 27. syyskuuta 2005 klo 14.22.25, kirjoittanut -C-.
    -C-

    Ennen mui­noin tääl­lä­päin aina­kin lähe­tet­tiin per­heen pie­nim­mät naa­pu­riin lai­naa­maan sapa­ro­vei­viä sil­lä aikaa kun per­heen sikaa teu­ras­tet­tiin. Mut­ta tus­kin sii­tä kyse jos pos­sun pään näke­mi­nen pilaa päivän..

    Pit­kään tyt­tö­mäi­ses­ti tirs­kut­ti aikoi­naan, kun sii­voo­ja­na työs­ken­nel­lyt ystä­vä ker­toi liha-alan fir­man pik­ku­po­mon kaa­pis­sa olleen aihee­seen sopi­vaa por­no­graa­fis­ta mate­ri­aa­lia. Toi­nen asia onko sii­nä mitään huvit­ta­vaa, mut­ta aina­kin aja­tus oli kovas­ti koo­mi­nen, vaik­ken edes tie­dä min­kä­nä­köi­ses­tä tyy­pis­tä oli kyse. Tai oli­ko väi­te edes tot­ta. No onhan se, hyvä­nen aika hupai­saa, kuin­ka mies työk­seen pyö­rii ruho­jen kes­kuu­des­sa ja sii­nä sivus­sa kat­se­lee ties miten punoit­ta­va­na kuin­ka tule­vat kyl­jyk­set vin­gut­ta­vat ihmishempukoita.

  19. #4066. Tiistai, 27. syyskuuta 2005 klo 15.14.01, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Hmm, lihaa…

    Tuos­ta saa­kin sit­ten kehi­tel­tyä her­kul­li­sia kuvi­tel­mia sii­tä, että min­kä­lai­sen “käsit­te­lyn” sen fir­man lihat ovat pomol­ta saa­neet ennen läh­töään koh­ti kau­pan tis­kiä. Sitä sopii miet­tiä vaik­ka­pa sit­ten kun seu­raa­van ker­ran purek­sii kyljystä.

  20. #4067. Torstai, 29. syyskuuta 2005 klo 10.49.05, kirjoittanut Ugus.
    Ugus

    Olen lie­väs­ti kateel­li­nen saa­mis­ta­si vihakommenteista.

  21. #4068. Torstai, 29. syyskuuta 2005 klo 11.24.08, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Eipä kuu­le ne viha­kom­men­tit vie­lä mitään, minä sain jo ensim­mäi­sen para­noi­di­fa­nin­kin!

  22. #4069. Torstai, 29. syyskuuta 2005 klo 14.47.20, kirjoittanut Ugus.
    Ugus

    No just joo, toi on vie­lä parem­pi fani­tyyp­pi. Tuli­sin tuon kans­sa var­maan hyvin jut­tuun. Ja jos en tuli­si, kai­vai­sin lisää asian­vart­ta täl­tä sivustolta:

    http://100777.com/

    Ikiklas­sik­ko. Ei suo­si­tel­la epä­luu­loi­suu­teen taipuvaisille.

  23. #4070. Torstai, 29. syyskuuta 2005 klo 18.39.50, kirjoittanut Jani.
    Jani

    WTF…?

Tämän postauksen kommentointi on suljettu.

  • kesäkuu 2012
  • toukokuu 2012
  • huhtikuu 2012
  • maaliskuu 2012
  • helmikuu 2012
  • tammikuu 2012
  • joulukuu 2011
  • marraskuu 2011
  • lokakuu 2011
  • syyskuu 2011
  • elokuu 2011
  • heinäkuu 2011
  • kesäkuu 2011
  • toukokuu 2011
  • huhtikuu 2011
  • maaliskuu 2011
  • helmikuu 2011
  • tammikuu 2011
  • joulukuu 2010
  • marraskuu 2010
  • lokakuu 2010
  • syyskuu 2010
  • elokuu 2010
  • heinäkuu 2010
  • kesäkuu 2010
  • toukokuu 2010
  • huhtikuu 2010
  • maaliskuu 2010
  • helmikuu 2010
  • tammikuu 2010
  • joulukuu 2009
  • marraskuu 2009
  • lokakuu 2009
  • syyskuu 2009
  • elokuu 2009
  • heinäkuu 2009
  • kesäkuu 2009
  • toukokuu 2009
  • huhtikuu 2009
  • maaliskuu 2009
  • helmikuu 2009
  • tammikuu 2009
  • joulukuu 2008
  • marraskuu 2008
  • lokakuu 2008
  • syyskuu 2008
  • elokuu 2008
  • heinäkuu 2008
  • kesäkuu 2008
  • toukokuu 2008
  • huhtikuu 2008
  • maaliskuu 2008
  • helmikuu 2008
  • tammikuu 2008
  • joulukuu 2007
  • marraskuu 2007
  • lokakuu 2007
  • syyskuu 2007
  • elokuu 2007
  • heinäkuu 2007
  • kesäkuu 2007
  • toukokuu 2007
  • huhtikuu 2007
  • maaliskuu 2007
  • helmikuu 2007
  • tammikuu 2007
  • joulukuu 2006
  • marraskuu 2006
  • lokakuu 2006
  • syyskuu 2006
  • elokuu 2006
  • heinäkuu 2006
  • kesäkuu 2006
  • toukokuu 2006
  • huhtikuu 2006
  • maaliskuu 2006
  • helmikuu 2006
  • tammikuu 2006
  • joulukuu 2005
  • marraskuu 2005
  • lokakuu 2005
  • syyskuu 2005
  • elokuu 2005
  • heinäkuu 2005
  • kesäkuu 2005
  • toukokuu 2005
  • huhtikuu 2005
  • maaliskuu 2005
  • helmikuu 2005
  • tammikuu 2005
  • joulukuu 2004
  • marraskuu 2004
  • lokakuu 2004
  • syyskuu 2004
  • elokuu 2004
  • heinäkuu 2004
  • kesäkuu 2004
  • toukokuu 2004
  • huhtikuu 2004
  • maaliskuu 2004
marginaalin HTML5-moottorina
WordPress 5.7.1 ja ubudu.
all rights reversed
tietosuojakäytäntö