Pesusieni-Jani nelikulmiohousu
#2189. Perjantai, 5. toukokuuta 2006 klo 17.38.37, kirjoittanut Jani. 6
Ja sitten tämän päivän ostoksiin. Oi Lordi, saat jo mennä juoksemaan kohti kaukana siintävää Anttilaa, sillä ne olivat ainakin täkäläisessä lopultakin pudottaneet Jurassic Parkin hinnan kympistä seitsemään euroon. Tosin, nyt kun kesä tulee, niin todennäköisestihän nuo halpuvat vielä tuostakin. Minä kuitenkin investoin omaani nyt. #
Lisäksi investoin Luffaan, vartalonpesusieneen, jollaisesta olen jo jonkin aikaa haaveillut itseäni tuolla suihkussa punaiseksi kynsiessäni. Sokkarilta, 4,90 €. #
Katselin haaveilevasti myöskin Taito Legendsiä, mutta sen kolmenkymmenenviiden euron hintalappua katselemalla saa kyllä helposti kaikki haaveet kuriin. #

Otsikkoon viitaten: square-sanan muita merkityksiä pohdiskellessani tuli mieleeni myös mahdollinen suomennos “nörttipöksy”.
Minä tykkään kirjaimellisista suomennoksista. Ne ovat minusta kovin hassuja. Mutta minun huumorintajunihan onkin kovin lapsellinen.
Aijai, ilmeisesti se on kipaistava Anttilassa katselemassa J-parkkia. Ei olisi oikeastaan varaa, mutta…
…mutta sen verran klassikkohan tuo on, että oltavahan se on. Voin taas vetää yhden ison pölkyn yli kirjanpidossani “nämä kaikki minulla on jonain päivänä oltava”.
Spielbergiltä sillä listalla ei tämän lisäksi taidakaan muita olla kuin Schindlerin lista. Joka sekin multa vielä puuttuu.
Koska tuo paitajuttu on siirtynyt niin alas kommentti siihen tänne. Symppaan sinua, vaikka pitäisit aivan minkävain värisiä paitoja tai et paitaa ollenkaan, vaikka pukeutuisit mekkoon jne..
Hihi! Pidetäänpä mielessä.
Minähän muuten olen kokeillut mekkoa… olenkohan minä maininnut siitä? Olen.