marginaali


  In the Air Tonight »

If you add feeds regularly, try the Firefox lisäosa

#2860. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 11.42.58, kirjoittanut Jani. 25 kommenttia.

Vii­me aikoi­na (ja nyt puhu­taan vuo­sis­ta) “vähem­män on enem­män” on ollut mot­to­ni. Sää­din vii­mein myös tämän blo­gin ulkoa­sun hei­jas­te­le­maan sitä filo­so­fi­aa, vaik­ka kai tämän­kin luki­jois­ta jo enin osa käyt­tää jon­kin sor­tin syöt­teen­lu­ki­jaa. Aina­kin Blo­gi­lis­ta tekee par­haan­sa, jot­ta mah­dol­li­sim­man monet hei­vai­si­vat sen vii­mein­kin mäkeen parem­pien tie­to­vir­ta­työ­ka­lu­jen tiel­tä. #

Kävin kävel­len Kel­jon City­mar­ke­tis­sa tut­ki­mas­sa DVD-ale­laa­re­ja, mut­ta ei siel­tä mitään löy­ty­nyt. Mur­ha mie­les­sän ensim­mäi­nen kausi tosin oli­si ollut enää vain vajaan kym­pin, mut­ta visuus iski, enkä sit­ten osta­nut sitä­kään. Hyvä sar­ja se aina­kin siel­tä alku­pääs­tä (min­kä vain olen kat­so­nut) oli, mut­ta en tie­dä kes­täi­si­kö se sit­ten useam­paa kat­se­lua, kun teki­jät (per­pet­ra­tors, ei crea­tors) tie­tää jo etu­kä­teen. #

Vas­ta peril­lä pät­käh­ti pää­hän, että oli­si­han sitä voi­nut pyö­räl­lä­kin käy­dä. #

[muok­kauk­set]
[muokkaus][klo]23.5. 19:18[/klo] “Enää kuin” → “enää vain”.
[/muokkaus]
[/muokkaukset] #

Avainsanat: kävely, Murha mielessä
« Om Nom Nom Nom
•)) 25 kommenttia postaukselle If you add feeds regularly, try the Firefox lisäosa. ↩
  1. #12568. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 11.45.41, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Oli­pa täs­sä ihme kir­jo­tiusv­ri­hei­tä, ja on var­maan vieläkin.

  2. #12569. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 13.03.19, kirjoittanut Sun äitis.
    Sun äitis

    Heips!
    Kun­nioi­tan valin­to­ja­si, mut­ta minun van­hoil­le sil­mil­le­ni tämä on ylen haas­ta­va. Vaik­ka komen­toplus­saan fon­tit isom­mak­si, on tes­tin erot­ta­mi­nen mus­tal­ta poh­jal­ta kama­lan vai­ke­aa. Sik­si kyse­len kai­nos­ti, onko täs­tä mah­dol­li­ses­ti tulos­sa ikäih­mi­sen rin­nak­kais­ver­sio­ta val­ko­poh­jai­se­na (kun sinul­la on aiem­min sel­lai­nen ekstra­pal­ve­lu ollut käytössä)?

    t. Sä

  3. #12570. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 13.22.21, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Näil­lä näky­min ei ole. Tulin sii­hen tulok­seen, että värien kään­teis­tä­mi­sen pitää peri­aat­tees­ta tapah­tua pikem­min­kin käyt­tö­jär­jes­tel­män kuin sivus­ton tasol­la. Com­pizil­la höys­tet­ty Ubun­tu (jota itse käy­tän) tar­jo­aa sel­lai­seen pika­näp­päi­men (Super + N), mut­ta löy­sin huhu­ja, joi­den mukaan myös Macis­sä on nega­tii­vi­toi­min­to (Ctrl-Apple-Option-8). Nega­tii­vis­sa tosin link­kien väri näyt­tää aina­kin minul­la aika hur­jal­ta (tur­koo­si), mut­ta aina­kin lei­pä­teks­tis­tä pitäi­si saa­da sel­vää, jos tyk­kää mus­tas­ta valkoisella.

    Win­dow­sis­ta en tie­dä onko sii­nä täl­lais­ta toi­min­toa ja jos on, niin mis­tä ver­sios­ta läh­tien. Googlet­ta­mal­la en aina­kaan yhtä hel­pol­la löy­tä­nyt sel­lais­ta kuin Macille.

  4. #12571. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 16.09.16, kirjoittanut Sun äiti.
    Sun äiti

    Dänks!
    Nyt olen työ­ko­neel­la, mut­ta heti kot­ti­pääs­tyä­ni kokei­len vinkkiäsi.

    t. Sä

  5. #12572. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 17.06.23, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Vasen Alt + vasen Shift + PrtSc on ilmei­ses­ti vähän vas­taa­va Win­dow­sis­sa, mut­ta näh­däk­se­ni se ei kään­nä muu­ta kuin Win­dow­sin mää­rää­mät värit (ikku­noi­den reu­nat, teh­tä­vä­pal­kin jne.), eli web-sivui­hin sil­lä ei ole vaikutusta.

    Sen sijaan löy­sin hakin, joka saat­taa toi­mia Win­dow­sis­sa­kin, ja jopa IE:ssä: Invert web page colors with the Dar­ken book­marklet. Tuon artik­ke­lin peräs­sä ole­vis­sa kom­men­teis­sa joku myös mai­nos­taa, että Ope­ras­sa on täl­lai­nen toi­min­to sisään­ra­ken­net­tu­na, eli Win­dows-käyt­tä­jil­le, joi­den käy­tös­sä on Ope­ra, sekin on yksi vaihtoehto.

    Suu­ren­nus­la­si, tai mikä tuo nyt sit­ten suo­men­kie­li­ses­sä Win­dow­sis­sa onkaan, osaa ilmei­ses­ti sekin kään­tää värit.

  6. #12573. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 17.50.09, kirjoittanut Sun äitis.
    Sun äitis

    Wau, sehän toi­mii! Lin­kit ovat vaa­lean tur­koo­sit, eli eivät kovin hyvin ero­tu­vat, mut­ta muu­ten luke­mi­nen sujuu hel­pom­min, vie­lä kun ison­taa teks­ti­ko­koa yhden plus­san ver­ran. Kiitos!

  7. #12574. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 17.50.41, kirjoittanut Sun äitis.
    Sun äitis

    Edel­li­nen siis viit­taa Macin näppäinoikotiehen.

  8. #12575. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 18.01.10, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Ool­rait, hyvä kun toi­mi. Tuo link­kien väri­tys on tosi­aan han­ka­la: niin hyvin kuin tuo punai­nen (aina­kin omas­ta mie­les­tä­ni) täl­lä mus­tal­la poh­jal­la toi­mii­kin, kont­ras­ti tur­koo­sin ja val­koi­sen välil­lä on kiis­tat­ta aivan sur­kea kään­tei­su­ni­ver­su­mis­sa. Joku toi­nen väri tai sävy, joka kään­teis­maa­il­mas­sa toi­mi­si parem­min, ei sit­ten tie­ten­kään näyt­täi­si yhtä mageel­ta tääl­lä alku­pe­räi­ses­sä, eli kään­tei­sen käänteisessä.

  9. #12576. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 18.44.00, kirjoittanut Kriisi.
    Kriisi

    Blo­gi­lis­ta tekee tosi­aan par­haan­sa kar­koit­taak­seen ihmi­set muu­al­le (sisäl­täen mie­li­pi­tei­den sen­su­roin­nin), mut­ta min­kä tekee ihmi­nen, joka tar­vit­see “por­table solu­tio­nia” mut­ta pitää google rea­de­ria vie­lä­kin pas­kem­pa­na kuin blo­gi­lis­taa? Ei ole help­poa blo­gi­riip­pu­vai­sen elä­mä, ei. :-)

  10. #12577. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 19.03.23, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Hau­a­baut Net­vi­bes? Sitä minä käy­tän, ja olen ollut var­sin tyy­ty­väi­nen var­sin­kin nii­den vii­mei­sim­män ison päi­vi­tyk­sen jäl­keen. Etusi­vu saat­taa vai­kut­taa pelot­ta­van seka­val­ta, mut­ta sii­tä saa muo­ka­ta ihan mieleisensä.

  11. #12578. Perjantai, 9. toukokuuta 2008 klo 21.14.18, kirjoittanut Ugus.
    Ugus

    Nyt on kyl­lä sanot­ta­va että van­ha Mar­gi­naa­li oli parem­man näköi­nen. Ääh, mitä­mä­nyt­va­li­tan, kaik­keen tot­tuu, blogilistaankin.

    Ihan oikea­kin ongel­ma on: kom­men­teis­ta vain ensim­mäi­nen näyt­täy­tyy oikein, loput noin sen­tin kais­ta­lees­sa ruu­dun reu­nas­sa päällekkäin.

  12. #12579. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 7.31.25, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Oho, mer­kil­li­nen tuo kom­ment­ti-ilmiö. Käy­tät kui­ten­kin kai edel­leen Fire­foxia? Vaik­ka kyl­lä minä tämän tes­ta­sin muil­la­kin selai­mil­la, enkä tuol­lais­ta havain­nut. Täy­tyy tutkia.

  13. #12580. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 7.42.22, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Joo, en nyt kyl­lä onnis­tu toi­sin­ta­maan tuo­ta ongel­maa mil­lään Fire­foxis­sa. Voi­sit kokeil­la ensin sivun päi­vi­tys­tä (Ctrl + R, tai tuo uudel­leen­la­taus­vän­ky­rä tuol­la eteen- ja taak­se­päin­nuol­ten vie­res­sä). Jos ei sekään vie­lä auta niin seu­raa­vak­si väli­muis­tin tyh­jen­nys­tä: Työ­ka­lut-vali­kos­ta Pois­ta yksi­tyi­syys­tie­to­ja.…, ja avau­tu­vas­ta ikku­nas­ta Väliai­kais­tie­dos­tot ruk­si­te­taan (muut voi jät­tää ruk­sit­ta). Sit­ten Pois­ta vali­tut tie­dot -nap­pia ja uudes­taan sivu­nä­ky­män päi­vi­tys (se Ctrl + R).

    Jos van­ha tyy­li­tie­dos­to on jää­nyt osit­tain kum­mit­te­le­maan, niin se saat­taa selit­tää myös sitä, ettet nyt pidä näke­mäs­tä­si (saa­han sitä toivoa).

    Sit­ten jos se nois­ta huo­li­mat­ta­kin vain pysyy tuo kom­ment­tien vää­rin­nä­ky­mi­nen, ruve­taan rajaa­maan sitä tar­kem­min. Esi­mer­kik­si, että kos­kee­ko se vain tämän mer­kin­nän peräs­sä ole­vaa, vai mui­ta­kin kom­ment­ti­ket­ju­ja. Mikä näyt­tö­ti­la (800x600, 1024x768, 1280x1024 vai perä­ti vie­lä­kin isom­pi) ja niin edelleen.

  14. #12581. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 12.00.21, kirjoittanut Veloena.
    Veloena

    Oho, käyt­tä­vät­kö ihmi­set tosi­aan noi­ta syöt­tei­tä? Lau­pias tai­vas… pitää var­maan uskal­tau­tua koklaamaan. :)

  15. #12582. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 12.18.48, kirjoittanut Veloena.
    Veloena

    Olin rei­pas ja loin net­vi­bes-tilin, mut­ta miten ihmees­sä löy­dän sin­ne ne syöt­tei­den osoit­teet? Koe­tan käy­dä esim. Lupii­nis­ta kat­so­mas­sa, luki­si­ko se jos­sa­kin sivul­la tai blo­gi­lis­tas­sa, mut­ta en sel­väs­ti oikein edes tie­dä, mitä etsiä, pait­si että sen nimes­sä pitäi­si olla atom tai rss. Onko jokin yksin­ker­tai­nen nyrk­ki­sään­tö, jol­la esim. blogs­po­tin osoit­teet saa muo­kat­tua syöt­teen osoit­teik­si? Kii­tos jo etu­kä­teen vastauksesta! :)

  16. #12583. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 12.43.08, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Kyhyl­lä vain! Oikeas­taan ainut, mihin syöt­teis­tä ei ole, on tämä kom­men­toin­ti. Kom­ment­tien luke­mi­nen­kin­han onnis­tuu syöt­tei­den kaut­ta (esi­mer­kik­si mar­gi­naa­lin kaik­ki kom­men­tit tai pel­käs­tään tämän mer­kin­nän kom­men­tit), mut­ta nii­den kir­joit­ta­mi­nen siis ei tie­tääk­se­ni vie­lä ole mah­dol­lis­ta mil­lään syötteenlukijalla.

  17. #12584. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 12.54.00, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Oho, ker­ke­sit­kin tuo­hon väliin kom­men­toi­da, eli edel­li­se­ni oli vas­taus ensim­mäi­see­si, täs­sä vas­taus jälkimmäiseen.

    Tämä­kin vas­taus on kyl­lä: esi­mer­kik­si Fire­fox näyt­tää www-osoi­te­ken­tän oikeas­sa lai­das­sa RSS:n iko­nin (sel­lai­nen orans­si) sil­loin, kun sivun tie­toi­hin on lii­tet­ty sen syöt­tei­den osoit­teet. Sitä iko­nia klik­kaa­mal­la se osoi­te ava­taan, mikä­li nii­tä osoit­tei­ta on vain yksi, ja mikä­li nii­tä on mon­ta, se klik­kaus näyt­tää pie­nen vali­kon jos­ta voi vali­ta. En muis­ta suo­ral­ta kädel­tä miten muis­sa selai­mis­sa tämä on hoi­det­tu, mut­ta veik­kai­sin että aina­kin useim­mis­sa nyky­ai­kai­sis­sa selai­mis­sa on jokin vas­taa­va toiminto.

    Tosin tuo iko­nin näky­vyys tai pikem­min­kin näky­mät­tö­myys ei vie­lä ole var­ma todis­te sii­tä ettei­kö sivul­la vie­lä sit­ten­kin ole syö­tet­tä. Se iko­ni näkyy vain sil­loin kun sivu on hyvin koo­dat­tu, mut­ta esi­mer­kik­si useim­mat WordPres­sil­le ja Blog­ge­ril­le teh­dyt tee­mat näyt­tä­vät kyl­lä nykyi­sin sen iko­nin ihan niin kuin kuuluukin.

    Sii­nä tapauk­ses­sa, että iko­nia ei näy, voi syöt­teen ole­mas­sao­los­ta kui­ten­kin olla mel­koi­sen var­ma sii­nä tapauk­ses­sa, että sivus­to toi­mii jol­lain ylei­sim­mis­tä blo­gi­moot­to­reis­ta kuten juu­ri WordPress tai Blog­ger, ja jon­kin toi­mi­van esi­mer­kin avul­la sen osoit­teen voi pää­tel­lä niil­le­kin sivuil­le, jois­sa iko­nia ei näy. Esi­mer­kik­si Blog­ge­ris­sa se osoi­te näyt­tää ole­van muo­toa http://bloginnimi.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss. Ja tämä siis mer­kin­tö­jen vir­ral­le, kom­ment­tien vir­ran osoit­tees­sa posts-sanan tilal­la on sit­ten tie­tys­ti com­ments. WordPress-blo­geis­sa osoi­te taas on yleen­sä muo­toa sivusto.com/blogi/feed/ tai sivusto.com/blogi/?feed=rss2 (ja nämä ovat vain esimerkkejä).

    Blo­gi­lis­tan blo­gi-info­si­vuil­la ei näyt­täi­si ole­van syöt­tei­den osoit­tei­ta. Ne voi­si­vat kyl­lä minun mie­les­tä­ni siel­lä ihan hyvin olla sel­lais­ten sivu­jen tie­dois­sa, joi­den omis­ta­jat ovat ne syöt­tei­den­sä osoit­teet sin­ne lisänneet.

    Edit: Link­kien­ty­pis­tä­jä­li­sä­osa­ni näkö­jään typis­tää tuon yhden esi­merk­kio­soit­teen­kin tuos­sa, mikä täs­sä tapauk­ses­sa on vähän epätarkoituksenmukaista.

  18. #12585. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 20.49.18, kirjoittanut Ugus.
    Ugus

    No joku kyl­lä kum­mit­te­lee jos­sain, kos­ka Fire­fox (ver­sio 1.0.3) on käy­tös­sä eli sikä­li kai pitäi­si olla ok, ellei sivus­to­si ole vain kak­kos­ver­sioon opti­moi­tu. Noi­ta väli­muis­ti­tyh­jen­nyk­siä pitää kokeil­la, kun­han olen var­ma mitä kaik­kea uskal­lan tyh­jen­tää ja mitä en…

    Eli siis kom­men­tit näyt­täy­ty­vät tääl­lä yhä var­sin vaikealukuisina…

  19. #12586. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 21.09.53, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Ykkös­sar­jan Firefox…!

    Ei edes 1.5…!

    Kyl­lä­hän minä tie­sin sinut muu­tos­vas­tai­sek­si, mut­ta tämä on kuin suo­raan jos­tain blo­giai­hei­ses­ta unes­ta­ni, jos­sa ihmi­set muut­tu­vat omia piir­tei­tään kar­ri­koi­vik­si ark­ki­tyy­peik­si. Epäi­len jo todel­li­suu­den­ta­jua­ni­kin, kos­ka vaik­ka kuin­ka yri­tän tii­ra­ta kom­ment­tia­si, sii­nä todel­la­kin näyt­täi­si luke­van, että 1.0.3.

    Mik­si ihmees­sä sinul­la on noin van­ha Fire­fox? Bugi on mitä suu­rim­mal­la toden­nä­köi­syy­del­lä selai­mes­sa­si, enkä minä kom­pen­soi selain­ten buge­ja sivus­toa paik­kaa­mal­la muu­ta kuin kaik­kein laa­jim­min käy­tet­ty­jen osal­ta. Tämä on peri­aa­te joka perus­tuu sii­hen, että muus­sa tapauk­ses­sa sivus­ton yllä­pi­don vaa­ti­ma työ­mää­rä räjäh­täi­si käsii­ni. Muus­sa tapauk­ses­sa noin van­han Fire­foxin tuke­mi­nen voi­si olla ihan sym­paat­tis­ta­kin puuhaa.

  20. #12587. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 22.16.05, kirjoittanut Ugus.
    Ugus

    Ai onko se joten­kin hir­mu­van­ha… no pitää var­maan sit­ten jos­kus päi­vit­tää uudem­paan, eheh, krhm.

    Ei tuol­lai­sia asioi­ta jak­sa ihmeem­min seu­ra­ta. Sitä on tyy­ty­väi­nen kun selain toi­mii ja sil­lä hyvä… Tois­sa­vuon­na kyl­lä yri­tin asen­taa Ope­raa, mut­ta sen muka­na tuli viruk­sia joten lope­tin ohjel­mien ver­kos­ta latailun.

  21. #12588. Lauantai, 10. toukokuuta 2008 klo 22.26.28, kirjoittanut Jani.
    Jani

    En osaa sanoa oli­ko sitä vie­lä sil­loin, kun tuo­ta ykkös­sar­jaa teh­tiin, mut­ta aina­kin nämä uudem­mat ver­siot tie­tä­vät ker­toa päi­vi­tyk­sis­tä ja osaa­vat lada­ta ja asen­taa ne nätis­ti niin, ettei nii­tä tar­vit­se­kaan erik­seen seu­ra­ta. Toki sen saa teh­dä van­han­ai­kai­ses­ti­kin jos halu­aa, otta­mal­la sen päi­vi­ty­sil­moi­tuk­sen pois pääl­tä ja nou­ta­mal­la ja asen­ta­mal­la ne päi­vi­tyk­set itse sil­loin kun sil­tä tun­tuu. Aina­kaan minä en kui­ten­kaan muis­ta sen auto­maat­ti­sen päi­vi­tyk­sen kans­sa kos­kaan olleen mitään ongel­mia, joten suo­sit­te­len­kin sen hyö­dyn­tä­mis­tä… kun­han ensin pää­set edes kak­kos­sar­jaan kiin­ni (kol­mo­nen­kin on tulos­sa arviol­ta täs­sä kesän aikana).

    Se van­ha luul­ta­vas­ti kan­nat­taa erik­seen unins­tal­loi­da ennen uuden ver­sion asen­ta­mis­ta. Voi olla ettei noin van­has­ta päi­vit­tä­mi­nen ker­ta­ry­säyk­sel­lä, mon­ta ver­sio­ta yli­hyp­pää­mäl­lä ole kovin hyvin tuet­tu. Toi­vot­ta­vas­ti käyt­tä­jä­pro­fii­li­si sel­viy­tyy siitä.

  22. #12589. Maanantai, 12. toukokuuta 2008 klo 11.44.49, kirjoittanut Veloena.
    Veloena

    Kii­tok­set ohjees­ta - tosi­aan, tuos­sa osoi­te­ken­täs­sä­hän sel­lai­nen kuvio on… :D

    Miten jän­nit­tä­vää.

  23. #12590. Maanantai, 12. toukokuuta 2008 klo 12.26.25, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Nou problem, luku­tek­nii­kan tehos­ta­mi­ses­sa avi­tan mielelläni. :)

  24. #12591. Maanantai, 12. toukokuuta 2008 klo 22.38.58, kirjoittanut Tiutau.
    Tiutau

    Fire­foxin käyt­tä­jil­le löy­tyy värien kans­sa venks­laus­ta hel­pos­ti vaik­ka­pa bookmarkletteina.
    Itsel­lä­ni­kin on tuol­la ylim­mäl­lä rivil­lä kar­si­tun valik­ko­ri­vin (file/bookmarks/tools) peräs­sä liu­ta nii­tä, mm. värien osal­ta sel­lai­nen joka vaih­taa taus­tan mus­tak­si ja teks­tin vaa­leak­si, sat­tu­mal­ta kun pidän juu­ri tällaisesta.

    https://www.squarefree.com/bookmarklets/

    Kom­men­teis­ta sai sen kuvan, että google rea­der ja net­vi­bes oli­si­vat ainoat fee­di­lu­ki­ja­vaih­toeh­dot? Minul­la on käy­tös­sä Blogli­nes, enkä edel­leen­kään ymmär­rä mikä tuos­sa google rea­de­ris­sa oli­si parem­paa, vaan se on todel­la rasit­ta­va käyttää.
    Blogli­ne­sin uudem­pi ver­sio, joka kul­kee vie­lä beta-nimel­lä pelaa aivan loistavasti.

    Fee­dien tilauk­set sun muut voi hoi­taa siel­tä add ja pelk­kä sivun osoi­te, taik­ka tämä­kin book­markle­til­la jol­loin se hoi­tuu yhdel­lä klik­kauk­sel­la ja valit­see vain mihin kan­sioon­sa sen halu­aa lisätä.

  25. #12592. Tiistai, 13. toukokuuta 2008 klo 8.06.54, kirjoittanut Jani.
    Jani

    Kii­tos kirjanmerkkivinkistä.

    Minus­ta Google Rea­de­rin käy­tet­tä­vyy­des­sä ei ollut muu­ta vikaa kuin että se tuon tuos­ta­kin lopet­ti syöt­tei­den näyt­tä­mi­sen vir­heil­moi­tuk­seen (“Oops!” ja jota­kin). Sitä tapah­tui­kin sit­ten niin tiu­haan, että sen kan­nus­ta­ma­na kokei­lin Net­vi­be­sia, enkä ole taak­se­ni sen jäl­keen katsonut.

    Blogli­nes on minus­ta ruma, jos­kaan ei nyt kovin pal­jon rumem­pi kuin Google Reader.

Tämän postauksen kommentointi on suljettu.

  • kesäkuu 2012
  • toukokuu 2012
  • huhtikuu 2012
  • maaliskuu 2012
  • helmikuu 2012
  • tammikuu 2012
  • joulukuu 2011
  • marraskuu 2011
  • lokakuu 2011
  • syyskuu 2011
  • elokuu 2011
  • heinäkuu 2011
  • kesäkuu 2011
  • toukokuu 2011
  • huhtikuu 2011
  • maaliskuu 2011
  • helmikuu 2011
  • tammikuu 2011
  • joulukuu 2010
  • marraskuu 2010
  • lokakuu 2010
  • syyskuu 2010
  • elokuu 2010
  • heinäkuu 2010
  • kesäkuu 2010
  • toukokuu 2010
  • huhtikuu 2010
  • maaliskuu 2010
  • helmikuu 2010
  • tammikuu 2010
  • joulukuu 2009
  • marraskuu 2009
  • lokakuu 2009
  • syyskuu 2009
  • elokuu 2009
  • heinäkuu 2009
  • kesäkuu 2009
  • toukokuu 2009
  • huhtikuu 2009
  • maaliskuu 2009
  • helmikuu 2009
  • tammikuu 2009
  • joulukuu 2008
  • marraskuu 2008
  • lokakuu 2008
  • syyskuu 2008
  • elokuu 2008
  • heinäkuu 2008
  • kesäkuu 2008
  • toukokuu 2008
  • huhtikuu 2008
  • maaliskuu 2008
  • helmikuu 2008
  • tammikuu 2008
  • joulukuu 2007
  • marraskuu 2007
  • lokakuu 2007
  • syyskuu 2007
  • elokuu 2007
  • heinäkuu 2007
  • kesäkuu 2007
  • toukokuu 2007
  • huhtikuu 2007
  • maaliskuu 2007
  • helmikuu 2007
  • tammikuu 2007
  • joulukuu 2006
  • marraskuu 2006
  • lokakuu 2006
  • syyskuu 2006
  • elokuu 2006
  • heinäkuu 2006
  • kesäkuu 2006
  • toukokuu 2006
  • huhtikuu 2006
  • maaliskuu 2006
  • helmikuu 2006
  • tammikuu 2006
  • joulukuu 2005
  • marraskuu 2005
  • lokakuu 2005
  • syyskuu 2005
  • elokuu 2005
  • heinäkuu 2005
  • kesäkuu 2005
  • toukokuu 2005
  • huhtikuu 2005
  • maaliskuu 2005
  • helmikuu 2005
  • tammikuu 2005
  • joulukuu 2004
  • marraskuu 2004
  • lokakuu 2004
  • syyskuu 2004
  • elokuu 2004
  • heinäkuu 2004
  • kesäkuu 2004
  • toukokuu 2004
  • huhtikuu 2004
  • maaliskuu 2004
marginaalin HTML5-moottorina
WordPress 6.2.2 ja ubudu.
all rights reversed
tietosuojakäytäntö